Povánoční Barování - Speciál!

29.12.2014

Poslední letošní Barování se odehrálo netradičně na Nové scéně. Bylo totiž benefiční- tedy  výtěžek ze vstupného byl věnován nadčnímu fondu PINK BUBBLE, který se snaží zpříjemnit život a nebo zlepšit jeho kvalitu dospívajícím, kterým se do cesty v hodně mladém věku připletla rakovina.

Akci zorganizovala zakladatelka onoho úžasného improvizovaného pořadu, který už běží řadu let - Sandra Nováková. 
Večer -dle ustálených zvyklostí- moderoval Filip Rajmont- magistrfiliprajmontčlenčinohrynárodníhodivadlaasynbývaléhočlenačihohrynárodníhodivadla... jak s oblibou skromně dodává ;-)

Na jevišti se vystřídalo několik hostů- díky nimž byl večer opravdu pestrý, protože se nejen zpívalo, ale také tančilo, stepovalo i činoherně hrálo a v mluveném projevu hrála hlavní roli improvizace. Diváci to rádi, herci je občas masochisticky dráždí- a tu a tam si připraví i celkem vypjaté chvíle. Ale je to bezva- scénka je pak aktuální a její životnost končí zpravidla premiérou. 

Plakát sice sliboval některé interprety, ale přesto se stalo, že slibovaní nedorazili, zatímco neinzerovaní mile překvapili :-)


Barovací stálice- Štěpán Klouček a o cca tři generace starší Věra Nerušilová - jsou miláčky publika. Štěpán oslnil mojí oblíbenou písní "Elephant"  Damiena Rice.
Věra Nerušilová mě pokaždé zaručeně dostane písní z muzikálu Kudykam-"Zázrak" 


 Slyšela jsme ji už mockrát, přesto mě ten Horáčkův dokonalý text nepřestává fascinovat... tak smutný, tolik pravdivý... nadčasový.


                                                   Když sobě sám se zprotivíš
                                               svým steskem, že máš těžký kříž,
                                                     tu něco špitne: "To se zdálo
                                                     a co tě zprvu polekalo,
                                                 se na tebe jen po svém smálo."
                                                           ...a ty to pochopíš.
                                                   I za těch nejtemnějších dní
                                                    se blýsknou nová setkání
                                                   ty dny jsou náhle divukrásné.
                                                  A v tobě všechno jenom žasne
                                                     a hřeje tak, že nevyhasne
                                                         a dlouho dlouho zní....
Josefa Klímu znám spíš jako novináře, který rozkrýval nejrůznější zapeklité kauzy- no a sám na sebe prozradil, že sám sobě dopřával očistnou kúru za klavírem. Přesný název písně neznám, důverně jí říkám "Půl" ;-)


Zárukou kvality je pravidelně i temperamentní zpěvačka s nádherným sytým hlasem:  Juwana Jenkins...
a Honza Žampa a Eddie Stoilow
Pohybové vystoupení skupiny Human Locomotion


Ondra Ruml se svými krabičkami si pohrál s hitem "Don't worry- be happy"V mluvené improvizaci excelovali Jiří Maryško (nejslavnější Ústečák :-)) a taky kontroverzní Lukáš Vychopeň.je ve svých projevech poměrně drsně kritický, ale jako impulz k zamyšlení -to občas není úplně od věci...
Závěr večera patřil nárosností menšině :-)- tedy "cikánům", jak s oblibou skupinu Gypsy.cz a Vojtu Lavičku na Barování nazývají.

V závěru večera si přišla paní Renata Němcová z NF "PINK BUBBLE" převzít šek na 63750Kč. Tyto prostředky budou použity na ozdravný pobyt na horách pro cca 30-40 onkologicky nemocných adolescentních pacientů.


Po představení posezení v baru s přáteli- před koncem roku se to sluší - povídání si, bohemka a k tomu jako bonus výhled na osvětlenou Národní třídu... 


...a pak procházkou na nábřeží na popůlnoční tramvaj, a tam jsem si čekání krátila focením toho, co už jsem fotila stokrát a stále mě to neomrzelo ;-)Krásný a užitečný večer to byl... tak snad ať je ten nový rok více ve znamení dobrých skutků... Prospěje to nám všem! ;-)


1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

To dodává v takové řečnické rychlosti?? :-)