Nejoriginálnější dárek

18.9.2015

Letos v září se z mého pana Wlka stal půlstoletý stařík :-) 
Slavíme vehementně, rádi a hodláme v tom pokračovat celý měsíc.

Gratulanti řeší dary ponejvíce se mnou, takže všechna "sousoší s jeleny" jsou snad zažehnána ;-)  Ti, kteří chtějí překvapit i mne, nakupují samostatně. 

Včera přišel Wlkovi balík z Moravy. Velká krabice byla pečlivě zabalená v černé fólii. Sotva Wlk dorazil domů, zvědavě balík oblížel a začal rozbalovat. Po chvíli přišel s tím, že balík je nějaký mokrý. 
"Jak mokrý, když byl celý zabalený v igelitu?", oponovala jsem.
"No, on je taknějak mokrý uvnitř", nedůvěřivě konstatoval příjemce.
Velká papírová bedna byla pečlivě vycpána bublinkovým igelitem, do něhož byla zasazena krásná společenská hra PUERTO RICO, přičemž spodní díl byl úplně mokrý, a na vrchu leželo nádherné přání s motivy kreslených koček. To bylo zcela suché.
Po chvilce zkoumání bylo jasné co se stalo... ono to vlhko totiž mělo i pachovou stopu- a my dobře víme, že odesílatelé jsou  zároveň i chovateli dvou koček- čili v tomto případě  viníků onoho zvlhnutí. Než odesilatel stačil balík zapáskovat, stihla tam některé šelma kočičí ještě něco přidat :-)

Dostali jsme s Wlkem  záchvat smíchu. Tekly nám slzy a jedna "vtipná" hláška stíhala druhou. Vůbec jsme nemohli přestat. 
Krabici jsme hodili na chodbu, kde ji začal lustrovat náš kocour. Byl jak magnet. Vůbec se nechtěl odtrhnout, protože- jako každá kočka - krabice miluje- no a když jsou navíc ještě označkované... ;-)


My jsme se předháněli v tom, jak to našim přátelům sdělíme. Asi by se slušelo zahrát si na diplomaty a dělat, že se nic nestalo... Poděkovat za dárek a zahrát vše do autu. Jenže to by pak celá historka navěky musela zůstat v utajení a já miluju věci s příběhem! 

Navíc jsme se shodli v tom, že jsme vlastně  utrpěli morální újmu: to, že Moraváci mají na Pražáky spadeno, to je všeobecně známé, ale že až takhle! To tedy bylo přes čáru! jakoby D1 nebyla dostatečnou mstou!! :-)) 

Večer jsem tedy nelenila a došlo na telefonní hovor. Ihned po poděkování za dar jsem zahájila výslech ve stylu: "Přivěďte kuchaře, co polévku vařili..." - tedy: "Kdo byl přítomen při vypravování zásilky z domu?"
Dárkyně okamžitě začala podezírat vlastní děti- cože provedly. Já na to, že děti to asi nebyly. Tak na druhý pokus už bylo slyšet jen:"Ježiš, kočky. Že ony se tam vys... "
Já na to, že nevys... to druhé zvládly bezvadně"

Následovaly opět výbuchy smíchu. Jak na Moravě, tak v Praze bylo veselo, protože tohle prostě nevymyslíš! Vzájemně jsme si schválili autorská práva na publikování této příhody, přičemž jsem byla protistranou škodolibě upozorněna na fakt, že za pár dní se budou slavit i moje narozeniny, čímž mě humor lehce přešel a rozhodně žádné zásilky nepřejímám!! A z Moravy už vůbec ne! Jedno vítězství o nejoriginálnější dárek jim přece musí stačit! 

-----------------------------------------------------------
Asi změním své životní motto: Daruj zážitek! na Daruj příběh! :-)) ...a to se pak teprv budou dít věci!! 
10 komentářů:

thora řekl(a)...

Panu Wlkovi vše nejlepší k narozeninám, doufám ze se oslava podařila. Kočičí historka je "priceless"!!!

Lucka řekl(a)...

jak bych si přála být méně originální :D

Wlcice řekl(a)...

co ti řekla maminka :-) Stalo se to proto, abych měla o čem psát.

Doufám, že si to ostatní nevyloží tak, že vás budou přebíjet!! :-)

My moc děkujeme i za druhou originální krabici, kde byly ochranné prostředky pro případ podobné nehody :-) - snad ji nebudeme potřebovat v praxi :-) :-)

Anonymní řekl(a)...

Poslala jsem odkaz na tuto příhodu všem třem dětem, aby alespoň v dospělosti pochopily, že maminka měla pravdu, když říkala, že ty označkované školní baťůžky, stany i spacáky jsou přece úplně normální, zejména v rodinách, kde žijí kočky... Staříkovi Wlkovi přeju do druhé půlky života hodně zdraví a energie, aby si mohl ještě dlouhá desetiletí užívat toho nejvzácnějšího a nejlepšího, co doma má (myslím tím samozřejmě manželku)
Blanka

Lucka řekl(a)...

naše rodina se velmi baví - stačí je náznak kočky či balíku a je o zábavu postaráno :D

Blanka řekl(a)...

Panu Wlkovi přeji samozřejmě hodně zdraví a optimismu, historka mě velice pobavila, už proto, že jsme také majiteli kočičí dámy, takže víme, co kočky dovedou :-)

msedlakova řekl(a)...

Panu Wlkovi přeju zdraví, štěstí a dostatek humoru do další 50-sátky.
Mě to čeká příští rok.

A jako majitelka 2 kočičáků, moc dobře vím, co ty chlupaté potvůrky dokážou.

Míša z Plzně

Lucka řekl(a)...

asi vám budu muset poslat, aby si taky něco napsala :D

Anonymní řekl(a)...

paní milá, Wlková,
Vy víte, že Vám fandím
že jen dobré Vám přeju
že Váš optimismus obdivuju
že Váš vtip mně těší
že těšívám se na Vás
přestože..

jen tak nějak teďkom
na dálku a zpovzdálí
poznámku si dovoluji

že už to bude skoro čtvrt rok od Vašeho posledního písání

chybí mi to zvláštním způsobem....

a jen doufám, že nic zlého se Vám neděje
jen úžasnostmi jste zavalena
a nestíháte se o ně dělit
a šťastná jste a spokojená napořád

rovněž stařík padesátiletý
CeP

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,

přeji Vám pokud možno klidný advent, rozumím tomu, že je na čase, abyste se věnovala sobě:) Přesto bych se chtěla zeptat, jestli nevíte, zda bude letos v Praze nějaký benefiční gospelový koncert?

Zdraví Míchaela