Jak na úklid

24.7.2016

Slibovala jsem si, že během léta se dám do generálního úklidu naší domácnosti. Vánoční úklid se mi nikdy nehodí do plánu. Jedna akce stíhá druhou, do toho pečení, dárky, besídky... Léto pro úklid je mnohem přívětivější. Taky je déle vidět, takže na úklid je rázem více času ;-)

Pojala jsem to zodpovědně. Vytahala úložné prostory pod postelemi, vytahala obsah velké skříně a hodlala vše protřídit a hlavně přemístit.
Po krátké chvíli vypadala naše ložnice dost neutěšeně. Všude byly hromady věcí a vypadalo to, že spaní ve vodorovné poloze tam nebudeme moci několik dní provozovat.
Třídila jsem věci, utírala prach, objevovala staro-nové, přerovnávala, ale kolem oběda mi připadalo, že se nikam neposouvám a ten nehorázný chaos věcí už nikdy neumístím tak, aby to mělo řád a aby se vědělo, kde co je.

Lamentovala jsem a naříkala, že jsem se do také akce neměla vůbec pouštět.

Na pomoc přišla nezletilá. "Co to tady provádíš, mami? "
"Uklízím... tedy myslím si, že uklízím...", odpověděla jsem nejistě.
"No to tedy nevypadá," sjela mě kriticky. Měla by sis roztáhnout žaluzie. Máš tu šero. Budeš brzy unavená," začala rozdávat rozumy.
"Co to je za moudra? Kam na to chodíš?" snažila jsem si vylepšit náladu nezávaznou konverzací.
"Já, když jsem si uklízela pokoj, koukla jsem se na youtube. Tam najdeš návody. Co a jak uspořádat- jako systém, chápeš? A pak bys tu neměla takovej bordel,  kterej podle mého nejde uklidit..."
Zírala jsem nevěřícně.
"...jo a pusť si k tomu nějakou relaxační hudbu. Abys nebyla tak ve stresu...," ucedila další dobře míněnou radu při odchodu z té neútulné místnosti.

Tak fajn. Už vím, jak na to. Snad příště. Dnes není čas na zbytečnosti ;-)

Youtuberky zkrátka vědí, jak na život!

3 komentáře:

Marcela Nováková řekl(a)...

Teda ta Tvoje slečna , ta vážně umí pobavit, že? úplně ji vidím...jak tam stojí a kriticky hodnotí stav Tvé snahy. Tak snad jsi došla ke zdárnému konci bez stresu a únavy, předpovězené dcerunkou. zdravím Vás a hezký zbytel léta přeji! Marcela

Anonymní řekl(a)...

Boží komentář,ani nevíte jak mi zrovna ted pomohl a zvedl náladu,tak at se uklid podaří a děkuji,přeji pěkný den...dae

Blanka řekl(a)...

Tak hlavně bez stresu :-) Taky mám jednu takovou doma :-)