Flákači

24.1.2017

Moderní doba si žádá lidi vzdělané (rozuměj otitulované), flexibilní a nevímjaké.
Ale k čemu tohle všechno, když jedinec pozbyl posledních záblesků tzv. selského rozumu?

Přístup k plnění úkolů máme každý svůj vlastní. Někoho těší zvládnuté množství, přičemž kvalita zůstává opomíjena, jiný se plichtí s úkolem tak, aby dosáhl maximální dokonalosti, ale zas toho moc nestihne- další zas všechno rozvrtá, ale nic nedodělá a chudák ten, kdo pak musí vše dotahovat...

Jestli něco nesnáším, pak je to práce odfláknutá. Jsou obory, kde to vadí víc (třeba ty lékařské) no a i ty, kde "nejde o život", ale dotyčný výsledek bude někomu v cestě překážet, nebo mu jinak život otravovat.

Nemám pochopení pro scénky typu: kolega dostane za úkol doupravit text článku (pouze doupravit- ne vytvořit!!), a poté jej zvěřejnit na webu- že se text na webu objeví i s poznámkami typu: doplň zde číslo účtu organizace, vlož fotku...  a aniž by se podíval, cože to dal na odiv světu, už mizí ze dveří kanceláře, protože dítě jede na hory, a tak je třeba ještě doběhnout dokoupit potřebné vybavení.

Asi není úplně standardní, že štítky s inventárními čísly  jistá paní učitelka (vzdělání u této profese  vyžaduje zákon!!) nalepí přímo na prvek, který měl původně budovu školy zdobit...A fascinuje mě, že někdo převezme ( a patrně i zaplatí) práci, kdy je výsledkem výměny vodovodní baterie  to, že si nikdo neumyje ruce, aniž by ho přitom nepřivřelo okno.... neb při výměně vodovodní baterie patrně panovalo horké léto a špaletová okna byla dokořán. Jaké překvapení, že v zimě nejdou zavřít, protože tam překáží právě onen druh baterie...
 Založila jsem si ve své fotogalerii novou složku: "Flákači". Mám takové tušení, že v ní tyto exempláře nezůstanou samy.

Občas člověku něco ulítne, ale mělo by to mít nějaký jiný důvod, než to, že je na první pohled patrné, že to zkrátka jen pořádně odfláknul. (slovo ODBYL by sice splňovalo normu spisovného jazyka, ale zas by nevystihovalo plně podstatu věci).

2 komentáře:

Matty řekl(a)...

Někdy se člověk stane flákačem, protože toho má tolik, že se předbíhá v myšlení:-(
Nevím jestli se to dá nazvat flákačstvím, ale práce neodvedená na 100% z toho vzniká rozhodně.

Jitka Neradová řekl(a)...

Zcela jistě sem něco přidám, podobných expertů potkávám...Jen to zfotodokumentovat:-)