Školení a semináře

 2.12. 2016

Na některá školení či semináře se těším.  Občas sama musím nějakou prezentaci taky připravit, a tak se ráda nechám inspirovat. Vzhledem k neustálé časové tísni si pečlivě vybírám a zvažuju, jestli chci obětovat svůj čas a peníze právě za daný kus. Vzdělávacích agentur je celá řada. V podstatě by se dalo přecházet z jedné do druhé a člověk by měl program na celý rok. 

Některé semináře jsou akreditované, což zdaleka neznamená, že jsou kvalitní. Už mám v zážitcích i to, že přednášející si během přednášky vyřídí dva soukromé telefonáty, přičemž plynule přechází z hovoru do přednášení, někteří návštěvníci už nemají místo k sezení, což nikoho z organizátorů nevybudilo k žádné záchranné akci; jiný lektor zas dokáže dokonale ignorovat potřeby cílové skupiny a vezme to, co má připravené "univerzálně"- čas pak plyne všelijak a on v závěru oznámí, že měl jiné plány- no a posluchači mu v podstatě zkazili přednášku... 
Z takových přednášek se musí odejít nejpozději při obědové pauze s jasným výsledkem: "Sem už nikdy!" 

Paní  PhDr. Marta Boučková, která přednášela o syndromu vyhoření, patřila do skupiny lektorek, kde i v pátek ve 4hodiny odpoledne sedíte a hltáte každou její větu, protože nic není řečeno zbytečně; prezentace pečlivě připravena. 

Vyhoření je moderní pojem pro dnešní stres-svět. Údajně je příčinou vyhoření neúměrné očekávání- tedy to, které reálně nelze splnit. 

Své vystoupení uvedla sloganem: Vyhořet může jen ten, kdo byl zapálen a hořel. 

No a pak už se rozebíralo, jaké jsme "typy" a co dělat, aby nás vyhoření nedohnalo. Nechyběly samozřejmě cvičné psychotestíky pro oživení.A protože to bylo poslední letošní školení, servírovalo se "sváteční" občerstvení. Ale to byl příjemný bonus, tady se dalo pohodlně vydržet do konce i bez úplatků ;-)

 

1 komentář:

Matty řekl(a)...

Ano, jeden z TOP seminářů, nadchl, pobavil a dokonale nás odhalil:-)