Silvestrovské rituály

31.12.2016

Poslední den v roce nehodlám předstírat nějaké extrémní veselí. Raduju se průběžně a spát chodím tak pozdě, že mám slivestrů během roku asitak 360 :-) 

Nicméně máme spoustu přátel, s nimiž je nám dobře, takže když se delší dobu nevidíme, vždycky někdo zorganizuje nějakou akci, abychom měli důvod se vidět. Je fajn, že se v tom střídáme, alespoň jsou to akce různé.

Asi před třemi lety jsme zavedli tradici společného silvestrovského oběda v naší oblíběné čínské restauraci. Číňani naše Vánoce moc neprožívají, protože je to období, kdy se každý Čech cpe doma u televize a jejich restaurace zeje prázdnotou, takže jsme personálem obletováni s úsměvem. 

Venku bylo zvláštně mrazivo, a tak zmrzlá mlha vytvářela krásné přírodní obrazy. My Wlci ještě zpravidla chodíme poslední prosincový den do divadla. Představení bývají veselá a herci obvykle přidají nějakou tu legraci. Čas příjemně uplyne, takže něco běží v televizi (letos to byl skvělý Cimrman) a nebo se něco hraje (společenských her máme tolik, že už se nám domů nevejde ani cestovní balení Člevěčenezlobse ;-) )

Večer se šlo do divadla!  těšili jsme se všichni, protože to byla derniéry rozverné italské hry "Lhář"


 Jan Vondráček v hlavní roli si to užíval- stejně jako všichni jeho kolegové. A pak noční tramvají domů. Do půlnočního přípitku zbývaly necelé dvě hodiny. 

Tak snad bude nový rok s magickou sedmičkou v letopočtu příznivý ;-)  


Žádné komentáře: