Lyžování ve Folgarii

4.2. 2017 

Na jarněprázdninové lyžování jsme si před několika lety oblíbili Itálii. 
Letos to začátkem února vypadalo tak, že všude je sníh, jen v Itálii mají pokryté pouze sjezdovky, a to sněhem umělým. 

Předpověď počasí pro termín našeho výletu nebyla úplně příznivá. Po cestě přes Brennerský průsmyk dokonce pršelo a bylo tak šedivo a nevlídno, že jsem se už začala smiřovat s tím, že týden strávíme návštěvami "lázní" a  místních muzeí a lyžování bude spíše okrajovou záležitostí.


Posledních 30km cesty se silnice se klikatila a stoupala do výšky 1700m nad mořem- no a déšť se začal měnit v bílé nadělení ;-) 

Řidič Wlk měl dilema- radovat se ze sněžení, nebo šílet, jestli dojedeme tam, kam potřebujeme bez řetězů... no, bylo to nachlup vypočítané. Cesta byla dlouhá a úmorná. Sobota a na německé dálnici = božídopuštění. Hotové stěhování národů! 

Ráno mělo naše auto slušnou sněhovou čepici. Hotel Cristallo je sice starší, ale na horské bydlení úplně stačí. Vybavení není nejmodernější, nicméně vše je plně funkční a v hotelu se denně uklízí. Hotel má polohu přímo luxusní- nástupní stanici lanovky máte v dosahu cca 50m a sjezdovka s hotelem také přímo sousedí. Italská kuchyně je vynikající, takže moje největší obavy plynou z toho, zda i koncem týdne dopnu kalhoty ;-)


Žádné komentáře: