O neposlušné babičce

10.10.2017

Byla jednou jedna aktivní babička. Když jí na krku přibyl sedmý křížek, rozhodli se její spolupracovníci, že ji překvapí dárkem v podobě zážitkového wellness pobytu v horách na 400km vzdálených. 

Bylo to sice trochu z ruky, ale babička překonala všechny potíže spojené s dopravou do vzdálené destinace a pomocí vlaku, autobusu a taxi dorazila až na místo určení. 
 
A protože Facebook, kde babička samozřejmě také spravuje svůj účet,  je už několik týdnů zahlcen fotkami hub a přeplněných košíků hřibů, probudila se v babičce houbařská vášeň. I vyrazila do česko-polského  pohraničního lesa. A když na ni ze smrčí mimo cestu vykoukly dva hřiby, nedbala rad, že na sebe má dávat pozor a být opatrná- neváhala a skočila pro ně. 

V houbařském rauši ovšem přehlídla klády, které tam ležely. A tak si babička pro ty dva hřiby přímo doletěla. V letu ztratila botu, kalhoty si roztrhla tak, že nohavice spojovala pouze guma v pase a displej mobilu se díky nárazu zasekl. Babička zjistila, že sice v ruce třímá ty krásné hřiby, ale že se nemůže zvednout. Noha ji bolela a lamentovala nad roztrženými kalhotami. Vzhledem k tomu, že měla na druhý den zakoupenou místenku na cestu zpět, rozhodně nehodala ztrácet čas návštěvou lékaře. 

Po návratu domů byla násilím deportována do chirurgické ambulance, kde RTG snímek ukázal, že babička si dokázala na jeden zátah zlomit všechny prsty na levé noze - a palec dokonce hned 3x.

Babička má ortézu, berle a konečně i (lehce rozmazanou) fotku hromady vlastnoručně nasbíraných hub  :-)
Snad nám do příští houbařské sezóny sroste. 4 komentáře:

Marcela Nováková řekl(a)...

OMG, chudák babička ale první, co mne napadlo, vy to máte v rodině! Přeji babičce rychlé uzdravení, chválím příspěvek, přes všechnu bolest je úsměvný a pobavil! Hlavně aby byla v pořádku, je to odvážná houbařka! Moc zdravím všechny , včetně babičky! Marcela

Ivča řekl(a)...

Každá správná hospodyňka pro houbičky i přes klády skočí :-)
Babičce přeji brzké uzdravení!
Ivana

Anežka řekl(a)...

Brzke uzdraveni! Ale houby paradni. :-)

danialexi řekl(a)...

Páni, babička je akční. Brzké uzdravení.:) Houby nádherné, naprosto chápu, že je musela mít.