Odpočítávání


3.8.2009 - 319.den z 365

Už několik týdnů denně odpočítávám dny, kdy ž to bude!!
Martinka bude mít totiž 5.narozeniny a nemůže se dočkat. Dá se říct, že je touto myšlenkou zcela posedlá. Několikrát denně přepočítá prsty na ruce a slavnostně volá: "Pět! Tolik mi bude! Budu školačka!"
Jak je vše relativní. To, co jednomu působí bezmeznou radost, jinému může působit pocity zcela opačné.Já už si hezkých pár let před narozeninami prsty nepočítám- už léta by mi na to stejně nestačily ani všechny, co mám ;-)- a navíc mi připadá, že mám narozeniny pořád častěji než bych si přála :-) Čas děsně letí... alespoň mně to tak připadá.

No nicméně s Martinkou tu hru hraju. Každý večer koukneme do kalendáře, řekneme, kolikrát se ještě vyspí a povyprávíme o tom, jaký asi bude koníček, kterého si tolik přeje. Koníček je ze série "my little pony", vyskytuje se na trhu v pastelových barvách a někteří mají na čele roh (o toho nám právě šlo- ten je extra vzácný). Je to další davové šílenství, které postihlo všechny holky z naší školky. Z estetického hlediska k němu mám spoustu výhrad, ostatně ani cenou mě nijak neoslovil, ale Martina jiné přání nemá a tím, že ve své nekonečné sbírce hraček postrádá právě toho nevkusného jednorožce, se cítí značně handicapována.

Celý týden tady s Majdou vytvářely pozvánku na mejdan a vymýšlely program. My s Vlkem dobře víme, že "Kdo si hraje, nezlobí", a tak se chystáme, že děti nebudeme jen vykrmovat vlastnoručně vyrobeným dortem :-), ale nachystáme jim i zábavné odpoledne. Počítá se i s bojovkou v lese... to zas bude den! ;-)

Majda na veškeré informace týkající se oslavy uvalila embargo. Jenže Martina co neví, to nepoví a něco si i domyslí. Takže jsme dneska odpoledne šly se sousedovic Lucinkou na hřiště (Majda chtěla mít klid na výrobu přáníčka) a já slyším, jak Martina hučí do Lucinky, co všechno v neděli odpoledne bude. Připomněla jsem jí, že je to tajemství!!

Po příchodu domů mi Martina povídá:
"Mami, neboj, Lucinka mi slíbila, že to všechno zapomene. A znáš ji! Ta zapomene vždycky všechno...!"
/Poslední věta se samozřejmě ani trochu nezakládá na pravdě ;-)/

Tak jsem tedy zvědavá, jestli to vydržím až do pátku, kdy je den D a následně ještě do neděle, kdy je oslava O :-))

P.S. Ilustrační foto se snažilo zachytit stylovou výzdobu okna v dětském pokoji :-)


4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Takže Martince už dnes přeju jen to nej..., ať se jí splní přání a dostane toho koníka/poníka ( taky je to u nás hit). Oslava se určitě vydaří....

Gabro řekl(a)...

Jééé, tak ať jí to rychle uteče! Oslava bude jistě plná zážitků :-). Kája už se také ptá, kdy jí bude pět a chce už jet do Německa!!! To by bylo herdek odpočítávání (ještě si musí počkat půl roku)...

Anonymní řekl(a)...

to je už velká holka,ale než přijde na to ,že není o co stát(myslím ty narozeniny),tak ať si to užije...Marcela

Daniela řekl(a)...

Teda, holky jsou pěkně tvořivý a vtipný k tomu.

Adélka se už teď těší na narozeniny šestý. Já to těšení měla asi tak do těch 18-ti, pak už ne. A teď někdy i zapomenu kolik mi je, a musím to dopočítávat podle roku narození.