V čakovickém parku


26.7.2009 - 311.den z 365

Nedělní odpoledne jsme zasvětili rybolovu v zámeckém parku v Čakovicích. Majda s tatínkem chtěli ryby chytat aktivně, my s Maťou nemáme pro tuto vášeň příliš pochopení- respektive my máme rády jen to závěrečnou fázi rybolovu- tedy servírování na stůl. Hypnotizovat několik hodin vodní hladinu- nejlépe v tichosti - není jaksi podle našeho gusta :-)

Maťa s sebou měla kolo. Nejprve rybník objela kolem dokola.Potom jsme se vydaly na průzkum cestiček, jimiž je park protkaný křížem krážem.
V parku byly ještě patrné následky čtvrteční bouře- všude se válely polámané větve.


Po hodině cyklistiky jsme šly obšťastnit ty naše dva rybáře. Nakrmily jsme hejno kačen a Maťa se dožadovala půjčení prutu. Majda z toho nadšená nebyla. Maťu už zná a ví, že s její příchodem je rázem po klidu ;-)Nakonec se Wlk uvolil vyškolit Maťu v lovení sám. Maťa se do toho pustila s nadšením sobě vlastním ;-)

Žádnou "jedlou" rybku jsme si domů neodvezli, zato těch malých, co připomínají tvarem i velikostí zrcátko do kabelky, těch Majda nachytala nepočítaně. Házeli je s Wlkem zpátky do vody a žadonili o splnění přání.
... tak uvidíme, jak dobře se nám v příštích dnech povede!

4 komentáře:

Markéta a Luki řekl(a)...

Tak na rybaření taky trpělivost nemám :-) Je to na dlouho a výsledek nejasný, to není nic pro mě ;-)

Jitka Neradová řekl(a)...

Ani já nejsem rybář( neulovila jsem nic za celý svůj život:-), a tak můj dnešní příspěvek se netýká ryb,ale motýlů. Je to opožděná reakce na Motýlí orgie, kterou jsem nedávno objevila na netu. Doufám,že odkaz bude fungovat: http://www.novinky.cz/domaci/174870-prazskou-ctvrt-zaplavily-stovky-premnozenych-babocek.html
Zajímavá náhoda. Tak pěkný den a netrpělivě se tším na další záznam. Je to pro mě prima letní čtení:-)

Gabro řekl(a)...

Můj manžel býval také vášnivý rybář. Naštěstí už se tomu tak nevěnuje. Ale 1x za rok jezdíme ke známému na soukromý rybník a tam se to chytá! I já ulovila asi 3 kapříky za sebou. To pak bavilo i mě :-).

VLK řekl(a)...

Vy zřejmě neznáte staré čínské přísloví:

Chceš-li být šťasten hodinu, opij se.
Chceš-li být šťasten tři dny, ožeň se.
Chceš-li být šťasten celý život, staň se rybářem.