Korfské kočky

20.6.2012

 Měl-li by někde na zemi být kočičí ráj, pak by to jistě bylo v Řecku. Kočky se v Řecku vyskytují na každém kroku. Během horkého dne hledají stín a polehávají u odstavených motocyklů či pod koly zaparkovaných aut,  nepohrdnou ani poležením na pod stolkem či na židli v taverně.Nikdo je nevyhání, nikdo se na ně nezlobí. Všichni je tolerují, což asi alergiky nijak zvlášť nepotěší, ale srdce kočkofila zajásá ;-)....  turisti jim nosí zbytky z hotelových kuchyní. Některé kočky nevypadají zrovna exkluzivně- inu pouliční život by na kráse nepřidal asi nikomu z nás ;-)

Navečer, když slunce už nepálí, vyhřívají se na schodech a chodnících, z nichž ještě v pozdních večerních hodinách teplo přímo sálá.

 

 Jsou si vzájemně oporou :-)


 V obchodě si schrupnou pěkně ve stínu pod regálem ....Rády se dívají na svět z výšky...
...a někdy jsou dobře maskované!K odpočinku lze využít i anatomicky tvarovanou střechu ;-)...a zde je důkaz, že ani na hřbitově nemusí být odpočinek vždy tím posledním ;-)


O řeckých kočkách už víme, že nejsou vybíravé- žerou vše. Víme, že je potěší kočičí krmení a byly doby, kdy Majda trvala na tom, že do kufru přidáme i pytel kočičích granulí - takže váhový limit zavazadel byl vždy bezezbytku využit.  Zjistili jsme, že řecky se kočce říká "gáta" a že se na ni volá "pss pss".
Na kočky se do Řecka vždy těšíme úplně stejně jako na kýčovitá modro-bílá zátiší, západy slunce za  obzorem a průzračné moře. 

8 komentářů:

Aranel na cestě.... řekl(a)...

Myši na Korfu asi mít pré nebudou co? :oD

Blanka řekl(a)...

MOc hezký článek.

Lucka řekl(a)...

ta číča mezi těma taškama je skvělá :)

Lucie řekl(a)...

Moje zkušenost je taková, že mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami je v Řecku téměř propast. Po několikerém vyzkoušení, že to tak opravdu je, už volíme jen ty čtyři. V last minute to často bývá skoro stejná cena jako za tři hvězdy.

msedlakova řekl(a)...

Moje srdce kočkomila též zajásalo.
Máme 2 doma a na svých dovolených je pravidelně potkáváme. I když jezdíme na poznavací zájezdy, přesto je potkáváme.

Vloni v Paříži dokonce na 3 místech a to ve Versailles a na Montmartru.
Letos jsme byli minulý týden v Římě. Kočky nikde, už jsem byla smutná, že letos ne. Protože v uplynulých 5 letech jsme je fakt potkávali všude.

Předposlední den pobytu jsme zašli do parku v Římě do Villa Borghese.
Sedíme na lavičce ve stínu a ejhle přiběhla zrzavá nádherná kočka, pronásledujíc ptáčka.
Na zavolání k nám přišla, pohladit se nenechala, ale vyfotit ano.

Míša

Ipsilonka řekl(a)...

Milá reportáž:-)

LenkaS řekl(a)...

Krásné a spokojené čičiny. Doufám, že tak spokojení jste byli i vy, Wlci.

Liška Ryška řekl(a)...

Pěkné. Anatomicky tvarovaná střecha obzvlášť!!