Italské pondělí

24.2.2014

Pondělí jsme strávili na sjezdovkách.

Nebe modré-sem tam mráček, Sluníčko se opíralo do zasněžených svahů tak, že odpoledne už byl sníh pěkně rozměklý.

Celý den jsme se aktivně věnovali lyžování- a vzhledem k mé celoročně líné nátuře si myslím, že zítra budu mít problém se obout. Jezdili jsme až do zavíračky- a pak málem zaspali večeři ;-)

Dneska mě pobavily dvě věci:

Auto zaparkované přímo pod lanovkou slibující GIPS SERVIS- pro nás neItaly mnohoznačná výzva :-)A pak taky počet lyžařů na sjezdovkách. Já to prostě nechápu, kde všichni jsou?? Nikde nikdo! Naprostá paráda!

Večeře sezde servíruje až v půl osmé. Z italsky psaného jídelníčku je  legrace vybírat. Taková hra "na překvapení". Ale mně to může být jedno, protože krom segedínu a vařené kapusty jím stejně všechno, takže mě to docela baví. Majitel se sice snaží o jakýsi ručně vepsaný překlad názvů  jídel do češtiny, ale musím říct, že je to spíš zavádějící - dnešní "zvěřina s omáčkou" sestávala z těstovin, co vypadaly jakomalé sloní uši a opravdu se máchaly v nějaké omáčce ;-) Po divokém praseti, které od toho Máťa očekávala, ani památky ;-)

Káva a víno výborné. Jako vždy ;-) Káva samozřejmě není v  hrnečku skoro vidět, ale zato má grády. Ital by se asi nad naším českým "presem" lámal smíchy v pase :-))

3 komentáře:

msedlakova řekl(a)...

Vypadá to tam nádherně.
A milá Wlcice, co je italské, to je dobré. To my doma říkáme už dávno. V červnu nás čeká už po 3 věčný Řím a už teď se těšíme.
Míša z Plzně

zápisky šílené matky, řekl(a)...

No, tak jo, tak já to napíšu. Sprostě závidím ..... a je mi jedno, že jsem tady závistí až celá zelená.

Užijte si to :-)

thora řekl(a)...

Nádhera! Za 2 týdny taky jedu do Itálie na lyže a už se moc těším.

Jen ne "Gips"! :-))