Zimní pohádka na tento den

25.2.2014

pro milovníky lyžování-pastva pro oko: načechraný manžestr ;-)

vyfotila jsem si ho  na zdejším vrcholu Mt.Lussari, kde v pozadí pózuje malebný shluk budov- hotely, restaurace a kostelíček- já vím, zdrobněliny... ale tady je to vzhledem k jeho velikosti na místě ;-)


A zde ještě jeden detailní záběr... sluníčko pražilo, takže všechny vyhlídkové terasy byly doslova obleženy turity popíjejícími všechny možné druhy nápojů a kochajícími se zasněženými vrcholky slovinsko-italských hor.

Lyžovali jsme na hřebenech. Martina zprvu hudrovala, že to nesjede, ale nakonec jí nic jiného nezbylo. ;-) Naštěstí jsou sjezdovky liduprázdné. Takové kyžařské dálnice...


Rodinné portréty z vrcholů má kdekdo. Tak jsme si taky jeden nevšední pořídili- jsou dny, kdy by člověk měl zkusit překročit svůj stín ;-)


A co mě dneska ohromilo? Vozíčkáři. V Tarvisiu právě probíhá jakýsi světový pohár sportovců s handicapem ve sjezdu. Tak to může každý jen žasnout, jakým způsobem a jakou rychlostí se dá sešupajdit celkem ostrá sjezdovka.
 
Pro vozíčkáře se nabízejí i speciální vozítka, která mají jen dvě velká kola! Je to vymyšlené- rejdilo to i po sněhu!3 komentáře:

Jitka Neradová řekl(a)...

Srdečně zdravím do pohádky:-) Užívám si Vás jako cestopis,:-)A přeji i další pohádkové zážitky:-)

Markéta B. řekl(a)...

Teda, fotky máte parádní! Tiše závidím, i když se to nemá. :) Úplná pohádka! Užívejte. :)

Anonymní řekl(a)...

Opravdu jako v pohádce. Už jsem málem zapomněla, co to sníh je :) Mějte se tam krásně. Simona