1301 INN

11.3.2016

Rádi si vybíráme ubytování pro svoje výjezdy mimo domov sami. Rejdíme na booking.com a nebo na tripadvisor - a bereme to od těch nejlépe hodnocených, protože když už se někam vypravíme, nechceme mít dojem zkažený tím, že sice pár peněz ušetříme, ale budeme řešit ještě kdovíjaké problémy. Pročítáme recenze návštěvníků a snažíme se najít to, co nám bude příjemné. Kritérií je několik- aby to bylo "všude blízko", aby tam servírovali snídaně- a nejlépe i večeře, aby "to tam bylo hezký" a aby to mělo něco, co jsme ještě neviděli ;-)

Už loni jsme při výběru lyžování v Itálii okukovali Hotel 1301. Zaujal nás svým netypickým a supermoderním betono-dřevěným vzhledem a zároveň  vysokým hodnocením. Mají stále obsazeno! 
Ale letos se na poslední chvíli zadařilo a jeden pokoj pro tři české zoufalce se našel ;-)


Takže hotel v obrazech mého digifoto: 

Hotel se jmenuje 1301 INN  - podle nadmořské výšky, v níž se nachází.

 


Budova je drákulovitého vzhledu. Vzhledem k množství sněhu zde není patrno, že stojí na betonových "nožkách". 
Hotel je bezbariérový.Všechno je tam jaksi "šikmé"- nebo trojúhelníkovité. 


 

Z druhé strany má budova dřevěný plášť.


Ze sešikmených oken se nabízejí krásné výhledy na horské masívy:
Je zvláštní dívat se na zasněžené hory skrz kaktusy, které slouží jako dekorace ve společenské místnosti. 
Jiné "okrasné" rostliny jsem tu nenašla. A když jsem viděla divoké maďarské děti, divila jsem se, že na konci týdne byl jediným raněným sám kaktus, který utrpěl zlomeninu jednoho svého výhonu. Děti kupodivu zůstaly všechny celé.


Vstup do pokojů je z chodby, která připomíná pavlač, ze které

je vidět do společenské místnosti. Vypadá to efektně- krbová kamna, lustr, jehož plášť je tvořen závěsem z řetězů, pohodlné sedačky... nevýhovou je, že díky velkému otevřenému prostoru je všechno slyšet až do pokojů. Takže pokud se někdo veselí až do pozdních nočních hodin, máte možnost mít online přenos až do postele.


Náš pokoj se nacházel ve 2.patře. Měl malý balkonek a z oken bylo vidět přímo na sjezdovky. Tvar pokoje byl neurčitý- stěny svíraly různé úhly. Každopádně byl dost prostorný pro tři postele.Dominovala mu obrovská skříň. Neměla dveře, jen závěs z kovových řetězů, na němž byl nastříkám obraz lyžaře.


Hlavní barvou interiéru byla tmavězelená.


 Koupelna se sprchovým koutem, moderním umyvadlem a bidetem. Obložení tmavěhnědé.


Restaurace byla vybavena nábytkem z masivu. Bytelné stoly a židle s výřezy obrysů zvířat. Servírovalo se formou bufetu- tedy vezmi si, co chceš a jez, dokud můžeš. 


Bar. Dalo by se říct: bar se zaječím příběhem :-)


Personál laskavý a tolerantní k vrtochům hostů. 

Pro hosty je wifi zdarma. 

Hotel nabízí i wellness služby- ty jsou taky v ceně. 

Lyžárna je v suterénu hotelu a má odkládací skříňky vybavené vyhříváním lyžáků. Hotel disponuje také půjčovnou lyžařského vybavení. 
Součástí hotelu je zimní stadion. Bruslení pro veřejnost se nabízí do pozdních večerních hodin. Vstup se platí a brusle se zde dají zapůjčit. 

My jsme si pobyt rozhodně výborně užili a hotel 1301 INN můžeme doporučit s velmi dobrým ohodnocením. 

Pochvalu si jistě zaslouží i CK FORLINE. Jezdíme s nimi už několik let, vždy ochotně poradí a nikdy nebyl důvod ke stížnosti.

2 komentáře:

Ivana Kudry řekl(a)...

Jsem dost zklamaná ... nebyl sníh v botách? Nikdo nic neztratil? Nikdo si nic nezlomil? Nikdo nemá žádnou nemoc? :O

Wlcice řekl(a)...

sníh byl jen všude kolem- v metrových vrstvách :-)

Jinak nuda- šedá nuda ;-) -naštěstí!