Náhradní oslava


15.9.2009 - 363.den z 365

Martinka má ve školce kamarádku Barču. Seznámily se před dvěma lety tak, že Barča Martinu pokousala. Zdálo se jí, že jí šlape na mikinu- schválně!! Martina to těžce nesla a možná víc než samotné kousnutí jí vadilo to "schválně". ;-) Vysvětlovala Barunce tak dlouho, že to byl OMYL, až si spolu začala intenzivně hrát. Barunka měla narozeniny na jaře- Martinka na oslavě byla a slíbila, že ji taky pozve. Jenže Barunka zrovna nemohla. Byla u babičky na prázdninách. Martina nelenila a hned minulý týden domluvila, že Barunka půjde ze školky k nám. Na náhradní oslavu. Pořád o tom mlela, až jsem mamince Barči napsala mail. Domluveno: v úterý si obě treperendy vyzvednu po "O" a bude mejdan.

Na úvod si vyžádaly zmrzlinu. Martina ji měla i na kalhotách...

Poté následovala zastávka na hřišti...

Protáhla jsem je přes les, sbíraly žaludy, zkoušely jim napasovat správné čepičky a když už jim padaly z kapes, usoudily, že mají dost a šlo se k nám.

Proběhlo předání daru- Martina byla unešená. Holky si hrály. Majda moc klidu neměla :-)

Nechtělo se mi vyrábět dort, ale vybičovala jsem se k pečení medvědů. Jenže... jak tak dělám X věcí najednou, nalila jsme do formiček víc těsta (vždycky mi zbývá z té dávky na bábovičku, tentokrát nezbylo???) Každopádně medvědi kynuli v troubě a když jsem je z formiček vyklepla, byli 3D. Měli prdelky, kulatá záda a mohli i sedět :-))

Tak jsem je ještě trochu vyšperkovala-měli úspěch :-))

Martina kouká: "Hele, jaký má ten medvěd záda!" :-))Po svačině došlo na tanec. A konflikt byl na světě! Máme doma asi tucet různých sukýnek-Martina se pořád převlíká, oblíká, tančí... No a problém nastal v momentě, kdy si Barunka vybrala tu jedinou, kterou neměla. Naštěstí nedošlo k bitce-jen tekly proudem slzy.

Mejdan se protáhl do 7hodin, protože když si Barču přijela vyzvednout mamka, chtěla k nám i druhá její holčička :-))

Všichni přežili a těší se na další setkání.

5 komentářů:

Gabro řekl(a)...

Medvěd bez pořádných zad by nebyl pořádný medvěd!!! :-DDD

Lucka řekl(a)...

Já bych ráda recept na medvěda
/lámu si hlavu, kde vezmu ty formičky/, máme kamaráda toho jména, tak mu udělám radost ;)

Anonymní řekl(a)...

To byla príma oslava. Markét, kde se daj sehnat ty medvědí formičky a taky prosím o recept (teda bez formiček zatím k ničemu, ale ty určitě poradíš:) ) díky!!:)

Diny

Miška řekl(a)...

Medvěd(di) vypadá krásně.Kdepak..já se do takových dobrot,výroby,rači nepouštim.Ee moc si nevěřim :-) .
Wlčice kolik ti zabral času a jak dlouho trvalo než ho holky zblajzly? To jen pro představu :-) .

Anonymní řekl(a)...

Krása,a já porád kdo tu má ty medvědy:::Ke kávičce bych ho snědla i s tou prdelkou..Marcela